071-۳۶۳۴۰۶۵۶

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

 

آلمان دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای در سراسر جهان دارد و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل دراین کشور و به خصوص ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد هستند. در این مقاله به بررسی جزئیات ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد می پردازیم.

 

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

 

شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضی ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بایستی مدرک کارشناسی داشته و معدل مدرک کارشناسی وی حداقل 15 باشد تا بتواند برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهد. داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از الزامات ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد است.

 

طول دوره تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره ی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. معمولا ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد یک تا دو سال به طول می انجامد.

 

زبان تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی می تواند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی تدریس شود. بدیهی است برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان آلمانی یا انگلیسی باید مدرک زبان مربوطه را ارائه دهید. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان آلمانی باید حداقل مدرک B2 و برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6/5 داشته باشید.

 

کار حین تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کار در آلمان را نیز خواهند داشت. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در آلمان می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و میانگین حقوقی بین 8 تا 10 یورو در هر ساعت دریافت نمایند. این حقوق می تواند هزینه زندگی و تحصیل متقاضی ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را به مدت یک سال تامین نماید.

 

هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و فقط هزینه ی اندکی به منظور هزینه های ثبت نام و امکانات دانشجویی دریافت می گردد که حدودا 200 تا 400 یورو در هر ترم است.

 

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک زیر را آماده کرده و جهت صدور ویزای تحصیلی به سفارت آلمان در ایران تحویل دهید:

- پاسپورت

- عکس

- مدرک کارشناسی

- رزومه تحصیلی

- مدرک زبان

- انگیزه نامه

- بیمه درمانی

- قبولی در آزمون ورودی در صورت نیاز

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

 

 

سفارت آلمان در ایران :

آدرس : تهران ، خیابان فردوسی ، پلاک ۳۲۴-۳۲۰

تلفن : اطلاعات  39990000-021     -    ویزا  39991499-021     و    39991213-021

فکس : 39991860-021

 

 

 

 

ابر کلمات کلیدی :

کارشناسی ارشد برق در آلمان , ادامه تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس , شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد , شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد , تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان , تحصیل در آلمان کارشناسی ارشد , ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

 

 

تاریخ به روزرسانی 1402/3/15

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط