به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی امکان مراجعه حضوری نیست.
۰۹۰۳۹۰۸۱۲۰۱ جمعه ها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

 

 

سوال بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه در رابطه با این است که آیا ورود به دانشگاه های ترکیه نیاز به آزمون ورودی دارد؟ جواب این است که بله بسیاری از دانشگاه ها در ترکیه به خصوص در رشته های پزشکی و پیراپزشکی توسط آزمون ورودی دانشجویان خود را پذیرش می کنند. از این رو در این مقاله به بررسی آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

​آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

 

آزمون TOMER ترکیه

TOMER به معنی مرکز آموزش زبان ترکی می باشد که از مهم ترین آزمون های در ترکیه جهت ورود به دانشگاه می باشد. هدف از برگزاری این آزمون، ارزیابی دانش دانشجویان از زبان ترکی می باشد. 

آزمون TOMER شامل شش بخش زیر می باشد:

  • Listening
  • Structure
  • Reading
  • Spoken Interaction
  • Spoken Production
  • Writing

 

آزمون YOS ترکیه

چنانچه می خواهید در مقطع کارشناسی در ترکیه تحصیل کنید حتما باید برای شرکت در آزمون یوس (YöS) مدرک دیپلم داشته باشید یا حداقل سال آخر دبیرستان باشید. آزمون یوس شامل دو بخش اصلی است بخش اول آزمون هوش و ریاضیات(هندسه و ریاضی) که ۴۵ سوال از هوش و ۳۵ سوال از ریاضیات است و بخش دوم سوالات مربوط به زبان ترکی استانبولی است.

 

​آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

 

آزمون sat ترکیه

آزمون SAT شامل دو بخش جداگانه  SAT 1 و SAT 2  است که در دانشگاه‌های ترکیه بخش sat 2 برگزار نمی شود و قبول شدن در آزمون SAT 1 برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه دارند کافی است. از طرفی آزمون SAT 1 با هدف سنجش دانشجویان در مهارت های خواندن، ریاضیات و نوشتن اخذ می­ گردد. آزمون SAT 1 آزمون استدلالی نیز خوانده می ­شود و هر یک از بخش های این آزمون دارای ۲۰۰-۸۰۰ امتیاز می­ باشد. هدف آزمون SAT، سنجش دانش دانشجویان در  زمینه های مختلفی است که  در دبیرستان آموزش دیده اند و توانایی آن ها در اعمال این دانش در زندگی روزمره است.

 

​آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه

 

آزمون  sat، شامل ۱۵۴ تست است که ۵۲ تست آن Reading و ۴۴ تست آن Writing و ۵۸ تست دیگر به فهم و مهارت ریاضیات دانشجویان بستگی دارد. تسلط متقاضی به زبان انگلیسی در این آزمون جدی است. ولی ریاضی این آزمون در سطح ریاضیات اول و دوم دبیرستان ایران است.

 

جزئیات بیشتر را در مقاله زیر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

 

 

 

سفارت ترکیه در ایران:

آدرس : تهران، خیابان فردوسی، چهارراه استانبول

تلفن : اطلاعات  33111202-021    -    ویزا  33118997-021    و    35951100-021

فکس : 33117928-021

 

  

 

تاریخ درج مطلب 1400/1/25

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر
مطالب مرتبط